دانشگاههای استرالیا و مؤسسات آموزش عالی در این کشور گستره ی وسیعی از دوره ها و رشته های تحصیلی را ارائه می دهند. از جمله علوم طبیعی، مدیریت و بازرگانی، علوم انسانی، مهندسی ها، حقوق، و علوم پزشکی. دانشگاه های استرالیا در میان برترین دانشگاه های دنیا بر اساس رشته های علمی هستند، مخصوصاً در علوم مهندسی و فن آوری، پزشکی، علوم زیست محیطی، و حسابداری و مالی.
۴۳ دانشگاه در استرالیا وجود دارد (۴۰ دانشگاه استرالیایی، ۲ دانشگاه بین المللی، و یک دانشگاه خصوصی). در کنار دانشگاه ها مؤسسات دیگری نیز هستند که دوره های آموزش عالی را ارائه می دهند. لیست کاملی از موسسات و دانشگاههای استرالیا را می توانید در سایت مدت مشاهده کنید.

Australian-University

رتبه بندی دانشگاههای استرالیا

استرالیا سابقه ی قدرتمند و اثبات شده ای در رتبه ی جهانی دانشگاه هایش دارد. در تمام نظام های رتبه بندی دنیا، معیارها، و زمینه های مطالعاتی، استرالیا از نظر کیفیت آموزش، رضایت دانشجویان، و اعتبار جهانی مقام بالایی دارد.
نظام های رتبه بندی دانشگاهی زیادی در دنیا وجود دارد، سه تا از معروف ترین آن ها از این قرارند:
• رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان Academic Ranking of World Universities
• رتبه بندی دانشگاهی QS QS World University Rankings
• رتبه بندی دانشگاهی تایمز THE) Times Higher Education (THE) World University Rankings)
هفت تا از دانشگاه های استرالیا در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی جهانی QS هستند (۲۰۱۲). و اگر شما به زمینه ی تحصیلی خاصی علاقه دارید، به احتمال بسیار زیاد آن رشته را در استرالیا خواهید یافت. دست کم یکی از دانشگاه های استرالیا در ۵۰ دانشگاه برتر جهان در زمینه های تحصیلی علوم طبیعی و ریاضی، علوم زیستی و کشاورزی، داروسازی و پزشکی، و فیزیک هستند.
همچنین ۱۵ دانشگاه استرالیایی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر رتبه بندی جهانی تایمز بودند (۲۰۱۲).

Australian-University-Melborn

Australian-University-Sydney

منبع: studyinaustralia.gov.au