۱۹ دی , ۱۳۹۵

دانشگاه ولنگونگ

 

uow181430

در دوره توسعه و نوآوری بعد از جنگ، دانشگاه تکنولوژی نیوساوت ولز یک شعبه در  شهر ولنگونگ تاسیس کرد تا به مهندسین و متالوژیست های بومی در صنایع استیل آموزش داده شود.

این موسسه بعد از پیشرفت های چشمگیری که به دست آورد در سال ۱۹۷۵ به عنوان یک دانشگاه مستقل به کار خود ادامه داد.

دانشگاه ولنگونگ به سابقه ی درخشان خود،از همان ابتدا شروع به کار خود در سال ۱۹۵۱ تا کنون  افتخار می کند.در حال حاضر دانشگاه ولنگونگ علاوه بر آموزش به مهندسین و متالوژیست ها به هنرمندان، نوآوران،مخترعان و مربیان نیز آموزش میدهد.

این دانشگاه در حدود ۳۳ هزار دانشجو دارد و از این تعداد نزدیک به ۱۴ هزار دانشجو از ۱۴۳ کشور دنیا مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ولنگونگ در طی ۶۰ سال سابقه خود  در سطح جهانی اعتبار بخصوصی در زمینه ی  پژوهشی و کیفیت آموزشی کسب کرده است.دانشگاه ولنگونگ در بین دویست دانشگاه برتر در دنیا قرار گرفته است.

طبق آمار منتشر شده در QS دانشگاه ولنگونگ رتبه ۲۴۳ را در دنیا دارد.رتبه این دانشگاه طبق فهرست تایمز نیز در بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا است.

 

uow106493

رتبه ی دانشگاه

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های مدرن در سطح جهانی شناخته شده است. طبق آمار منتشر شده QSدانشگاه ولنگونگ در بین ۵۰دانشگاه زیر ۵۰ سال رتبه ۱۷ را دارد.همچنین ، در فهرست منتشر شده Times در سال ۲۰۱۶ در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر کمتر از ۵۰ سال در جایگاه ۳۷ قرار گرفته است.

برای نهمین سال، دانشگاه ولنگونگ در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر در زمینه کارفرمایان فارغ التحصیل قرار گرفته است.این نظر سنجی بر اساس نظر کارفرمایان است.

در سال ۲۰۱۶،دانشگاه ولنگونگ در حوزه های مهندسی، معدن و مواد و همچنین جغرافیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفته است.همچنین، این دانشگاه در رشته های حساب داری، شیمی،ارتباطات، آموزش، مهندسی(عمران و سازه) و مواد در بین ۱۵۲۰ دانشگاه برتر دنیا در سال ۲۰۱۶ قرار دارد.

 

uow041490

دانشکده ها

این دانشگاه از ۷ دانشکده با بیش از ده ها گروه آموزشی تشکیل شده است. این دانشکده ها شامل :دانشکده  تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، علوم ، علوم اجتماعی،علوم کامپیوتر، بهداشت ،پزشکی و پیرا پزشکی، است.

دانشگاه ولنگونگ در هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد.

 

 

اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.